Do najbardziej znanych książek w ostatnich czasach należą te, które pochodzą z amerykańskiego rynku oraz o dziwo, nasze polskie dzieła literackie. Trzeba przyznać, że rodzimi autorzy w ostatnich czasach mają naprawdę bardzo dużo do powiedzenia, dzięki czemu w każdym gatunku mamy dostęp do wielu wspaniałych książek. Jednak nie można zapominać o tym, że jest wiele innych, zagranicznych książkach, które powodują, że mamy dostęp do fantastycznych książek. Mowa tutaj chociażby o chilijskich autorach. Dobra pozycją do czytania jest “Długi płatek morza“, który napisała Isabel Allende.

Lepsze jutro

Autorka należy do najpoczytniejszych chilijskich autorów. Jej książka “Dom duchów” okazała się być międzynarodowym hitem o który zabiegało wiele osób. Czy jednak ktoś domyśla się, że ta książka w pierwotnej wersji miała być “tylko” listem, który Isabel Allende kierowała do swojego umierającego dziadka? Tak jednak wyszło, że z pierwotnego zamysłu wyszło jednak coś o wiele głębszego. Były takie czasy, że życie autorki nigdy nie należało do łatwych, m.in. przez związki jej rodziców, przez miejsce z którego pochodziła, jak również jej przekonania. Dodatkowo jej córka po wielu latach choroby zmarła w młodym wieku. Na szczęście autorka obecnie cieszy się szczęśliwym życiem u boku męża, synów i wspaniałych wnuków. Co znajdziemy w książce pt.”Długi płatek morza“? Jest to książka, która opowiada o losach ludzi wierzących w to, że w końcu nadejdzie i dla nich lepsze jutro.

Małżeństwo z rozsądku

Hiszpania, styczeń 1939 roku. Generał Franco cieszy się ze zwycięstwa po wojnie domowej. Rozpoczyna się Wielka Ewakuacja, która sprawia, że do francuskiej granicy dociera wielka liczba republikańskich uchodźców. Wśród nich znajduje się Roser, ciężarna młoda wdowa. Towarzyszy jej Victor Dalmau. Jest to wojskowy lekarz oraz brat jej tragicznie zmarłej miłości. Żadne z nich tego nie chce. Zdają sobie jednak sprawę, że muszą wziąć ślub, jeżeli chcą dalej przetrwać. Poeta Pablo Neruda przekonuje chilijskiego prezydenta, aby Chile stało się nowym miejscem zamieszkania dla uchodźców. Roser i Victor razem zaczynają wspólne, nowe życie. Nie jest to dla nich łatwe – odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Dookoła siebie znajdują jednak wsparcie przyjaciół. Czy nowy kraj, który wyciągnął do nich pomocną rękę okaże się miejscem, gdzie oboje pomimo pewnych, początkowych trudności, odnajdą swoje szczęście? Czy małżeństwo z rozsądku jest czymś, co oboje powinni naprawdę wybrać?

Książka zdjęcie utworzone przez drobotdean - pl.freepik.com